KURUMSAL

Hakkımızda

Arkeon Evleri; esnek modüler mimarisi ve tüm yapı fiziği koşullarını sağlayarak bakım ve işletme ekonomisinin gerçekleştirildiği bir villa kenttir. Arkeon Evleri, yaşam kalitesini artırmak isteyen seçkin bir topluluğa, aradığı tüm imkânları sunacak şekilde dizayn edilmiş, elit bir yaklaşım ve projelendirmenin eseridir.

 Arkeon Evleri’ni mesken olarak seçen site sakinlerinin de ortak yaşam kalitesini, sürdürülebilirlik yaklaşımı ile ele alarak, gerek ortak alanlarda, gerekse ev çevrelerindeki titiz düzenlemeler sayesinde Arkeon Evleri, bölgenin her alanda örnek alınan seçkin bir yaşam alanı olarak kabul edilmektedir.

 Proje 13 tipte toplam 345 konut ve bu konutlara hizmet veren sosyal tesisleri kapsamaktadır. Bölgede geliştirilen ilk projelerden biridir. İstanbul Park tesisleri ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında yer almaktadır. Projelendirmenin genel kurgusu, değişik aile büyüklüklerinin ihtiyacını karşılayan, yaşam kalitelerine ve kültürlerine uyarlanabilir alanlar sunan, gelenekseli geleceğe taşıma gayretiyle dizayn edilen Arkeon Evleri, yapı standartları ve yapı fiziği kurallarına uygunluğu ile de tercih edilmektedir. Isı, ses, su yalıtımları ile ilgili yönetmeliklerin istediği düzeylerin sağlandığı, çift dış duvarlı, duvar ve arası doğal havalandırmaya olanaklı, boya ve bakım gerektirmeyecek yapı elemanlarıyla bir yapı sistemi oluşturulmuştur. Bu yaklaşım, çağdaş şehircilik yaklaşımları ile tasarlanmış bir kent parçası olması fikrinin hayata geçirilmesi önerisiyle başlamış ve gerçekleşmiş eşsiz bir yaşam alanı niteliğindedir.

 Konutlar, eğime paralel yollar üzerinde, birbirlerinin görüşünü kesmeyecek şekilde konumlandırılmıştır. Bu sayede hepsi, önlerinde uzanan vadiye doğru geniş bir görüş açısına sahip olmuştur. Tüm siteyi dolaşan ana trafik arteri ve bu arteri besleyen konut yolları da planlanmıştır.

 Site ana girişinde ticaret alanı, site içersinde kreş, çocuk oyun alanları, amfi tiyatro, kapalı ve açık yüzme havuzları, büyük ve küçük göletler ile fitness center, toplantı salonu, sauna, restoranve küçük dükkânların bulunduğu bir sosyal merkez gerçekleştirilmiştir.

 Tepeören Bölgesi’nin en çok tercih edilen yaşam mekânlarından biri olan Arkeon Evleri, halen titiz bir site yönetimi anlayışıyla yönetilmektedir. “Malik ve Çalışan Mutluluğu” alanında yapılması gereken tüm çalışmalar titizlikle ele alınırken iş güvenliğinden çalışan mutluluğundan ve toplam kalite yönetimi yaklaşımından asla taviz verilmemektedir.

 Bu sayede, sakinlerimizin sahip olduğu konutlar, giderek artan bir değerlenme grafiği çizmektedir. Çünkü Arkeon Evleri Tuzla Tepeören'de;

 Sabiha Gökçen Havaalanı,

İstanbul Park Pisti,

Sabancı Üniversitesi,

Okan Üniversitesi,

Süleyman Şah Üniversitesi,

Koç Lisesi,

Terakki Vakfı Okulları,

Bilfen Okulları,

İstek Ana Okulu

Doğa Koleji,

Coşkun Koleji,

 gibi daha birçok değerli ve önemli noktalara yakın bir konumda olmasının yanında, çevre düzenlemesi, sosyal tesisleri ile açık ve kapalı yüzme havuzlarının titiz ve sorunsuz yönetimi ile tam bir eser niteliğindedir. Bu sayede, Arkeon Evleri, Tepeören Bölgesi’nin en nitelikli ve tercih edilen yaşam alanı olarak kabul edilmektedir.

 Arkeon Evleri,Yapı Konut İnşaat Sanayi A.Ş, tarafından inşa edilmiştir..